Най-добрата страна на аквакултурата и консервирането

Най-добрата страна на аквакултурата и консервирането

Най-добрата страна на аквакултурата и консервирането

Blog Article

– подобряване на здравният статус на аквакултурите (системи за регулиране на гъстотата на посадката, използване на медикаменти с по-кратък период на разграждане и намаляване на вредното въздействие, обогатяване с кислород и др.);

За съжаление, нито един от обикновените консерванти не отговаря веднага на всички изисквания.

Рибните консерви са една от най-безопасните храни, тъй като в процеса на производство продуктите се подлагат на висока термична обработка, която инактивира микроорганизмите, включително спорообразуващите и техните токсини. Нещо повече - рибата, като основна изходна суровина, се охлажда непосредствено след улова до температурата на топящия се лед или се замразява шоково, при много ниска температура, което само по себе си изключва възможността за допълнителна контаминация с патогени. Благодарение на процеса на стерилизация, рибните консерви имат дълъг срок на годност, не изискват съхранение в хладилни условия и не губят качествените си показатели и вкусовите си качества. Всяка партида рибни консерви се подлага на строг контрол, започващ още с приемането на изходните суровини, преминаващ през всички етапи на производство и завършващ едва след излизането и финалната проверка на готовия продукт. Готовата продукция се подлага периодично на допълнителен лабораторен анализ на органолептичните, физико–химичните, микробиологичните и други показатели, с което се гарантира качеството и безопасността на консервираният продукт по време на престоя му на пазара. Всичко това е проследимо, и проверимо, защото идентификацията, маркировката и етекетирането дава възможност за обратна проследяемост.

Трима израелци са били убити на Западния бряг, съобщават израелски медии

Все пак през последните години трайно наблюдаваме, че това, което се консервираше аквакултурите вкъщи, вече се купува от магазините.

Насоките съдържат конкретни препоръки и предлагат конкретни действия, които да бъдат предприети от Комисията, държавите — членки на ЕС, и Консултативния комитет по аквакултурите.

Начало КАТЕГОРИИ България Имената на бизнеса

по-добро прилагане на законодателството на ЕС; намаляване на административните тежести; осигуряване на правилно участие на заинтересованите страни и предоставяне на подходяща информация на обществеността; осигуряване на адекватно наблюдение на сектора на аквакултурата.

След ковид кризата и войната в Украйна пазарът им много се е свил, но той изтъкна като положително, че България постепенно се е превърнала в един от търсените и желани производители на черен хайвер.

Цените на повечето плодове и зеленчуци на тържищата у нас спадат през изтичащата седмица

Местна Инициативна Група (МИГ) Павликени – Полски Тръмбеш

Това означава, че всеки път когато посетите нашия сайт, вие отново ще трябва да включвате или изключвате бисквитките.

Операции в подкрепа на устойчивите аквакултури, осъществявани от малки и средни предприятия

Забелязва се засилен интерес на рибопроизводителите към интегрираните технологии на производство. Говорим за т. нар. аквапоника – култивиране на риби или други хидробионти съвместно с растения. Това е един много екологичен начин за култивиране на риба, тъй като водата от рибопроизводството преминава по растенията, които оползотворяват една значителна част от хранителните вещества, след което се връща обратно при рибите. Това е един екологосъобразен начин. Разбира се водата минава през механичен и биологичен филтър. Обезвреждат се вредните азотни съединения като амоняка и нитрите. Растенията най-вече използват нитратите и фосфатите, след което водата се събира в събирателен резервоар и се изпомпва обратно при рибите. Все още в България няма реализирани проекти в това отношение.

Report this page